Project Description

ks

Sylwia Pliszka

Sylwia jest specjalistą w Biurze Wsparcia Sprzedaży i Analiz w Regionalnym Oddziale Detalicznym PKO Banku Polskiego w Łodzi . Współpracuje zarówno z oddziałami jak i jednostkami specjalistycznymi centrali, odpowiadając w szczególności za obszar jakości obsługi klienta.

Sylwia była członkiem Enactus Uniwesytetu Łódzkiego od marca 2012r. do października 2016r., w tym czasie rozwijając się w wielu obszarach: jako koordynator działu marketingu/HR, vice leader oraz koordynator  projektów.

Pierwszy aktywny udział brała przy projekcie Learn&Discover, który zakładał pomoc dzieciom niesłyszącym, poprzez stworzenie specjalnej gry edukacyjnej oraz serię autorskich warsztatów z zakresu ekologii czy bankowości. Projekt zaintrygował ją tematem osób niesłyszących dzięki czemu podjęła decyzję o nauce języka migowego. Był to jeden z 5 projektów w roku 2012, który doprowadził zespół do zwycięstwa podczas Enactus National Competition a drużyna zyskała szansę reprezentowania Polski w Waszyngtonie.

Sylwia w roku 2015/2016 koordynowała projekt SweetHelp – zespół dostrzegł możliwość pomocy rodzicom diabetyków i samym dzieciom przy jednoczesnym zaangażowaniu w projekt jeszcze jednej grupy społecznej – seniorów, oraz  stworzył projekt aplikacji pomagającej rodzinom w codziennym funkcjonowaniu z chorobą.  W roku 2016 drużyna Enactus Uniwersytetu Łódzkiego, z projektem SweetHelp zwyciężyła etap krajowy i reprezentowała Polskę na finale światowym w Toronto docierając do półfinału konkursu.

Dzięki uczestnictwu w programie Enactus, jako studentka kierunku społecznego zainteresowała się światem biznesu. Praca projektowa – od pomysłu do realizacji uświadomiła, że naprawdę mamy wpływ na to co się wokół nas dzieje a ludzie, których poznała stali się inspiracją do dalszego działania. Koniec studiów traktuje, jako kolejny etap w kierunku ciągłego rozwoju. Obecnie już jako alumn, w dalszym ciągu wspiera zespół Enactus Uniwersytetu Łódzkiego oraz rozwija swój pierwszy start-up.

 

Zobacz innych Alumnów >>