Project Description

ReCycling

Seeing Possibilities

ReCycling to projekt stworzony z myślą o grupie osób dbających o zdrowy styl życia. Projekt ma na celu ułatwienie komunikacji w mieście Łódź. Lokalnym problemem w łodzi jest stosunkowo niski odsetek użytkowania rowerów jako środka komunikacji, mimo że ten styl transportu ma swoje ogromne plusy zdrowotne i finansowe.
Fundamentem naszych działań jest współpraca z osobami posiadającymi w domu zbędne, nieużywane rowery, które są z reguły problematyczne w składowaniu. Projekt składa się z trzech etapów – zaczynamy od pozyskania rowerów, następnie realizujemy oryginalne renowacje, a na samym końcu oddajemy rowery do użytku, za darmo, ale na pewnych określonych zasadach użytkowania.

 

Taking Action

Pierwszym etapem jest pozyskanie rowerów od osób które już ich nie potrzebują, bądź nie mają możliwości zająć się ich renowacją. Znajdujemy te osoby poprzez ogłoszenia na łódzkich uczelniach oraz na naszym internetowym fanpage’u.
Kolejnym etapem jest transport rowerów do naszego warsztatu gdzie grupa specjalistów zajmuje się ich renowacją. Na tym etapie rowery zostają naprawione oraz mają nadany oryginalny design który pozwala wyróżnić się na tle innych rowerów przemieszczających się w Łodzi.
Ostatnim etapem jest wybranie osób najbardziej potrzebujących do korzystania z darmowych rowerów na bazie opracowanego systemu selekcji.

 

Enabling Progress

Projekt w swoim założeniu da pracę osobom pracującym przy renowacji rowerów, dzięki prostemu modelowi biznesowemu, który bazuje na reklamach, które będą umieszczane na wyremontowanych rowerach. W tym momencie w projekcie zostało pozyskanych 10 rowerów, które przechodzą proces renowacji i są przygotowywane do dalszego przekazania.
Każdy odnowiony rower, to kolejna osoba przechodząca na zdrowszy tryb życia. Każdy kolejny rower, to zmiana środka transportu przez jedną osobę, co przyczynia się do wytwarzania mniejszej ilości CO2 oraz zmniejszenia zanieczyszczenia środowiska spalinami.

Project Info

Projekt realizowany przez zespół Enactus Politechnika Łódzka

Organizacje i firmy zainteresowane współpracą przy projekcie prosimy o kontakt:

Aleksandra Kloc
692 423 183