Project Description

ks

Maria Paszyńska

Maria  jest Managerem Finansów fabryki produkcyjnej międzynarodowej korporacji Kellogg, działającej w Kutnie. Zarządza zarówno zespołem Finansów zlokalizowanym na terenie fabryki jak i współpracą z jednostkami zewnętrznymi (ulokowanymi w UK, Rumunii oraz Indiach). Do jej obowiązków należy sprawowanie pieczy nad szeroko pojętymi finansami przedsiębiorstwa. U wcześniejszego pracodawcy (Infosys BPO) była odpowiedzialna m.in za przenoszenie procesów finansowo-księgowych z lokalizacji klienta (Belgia, Francja, Niemcy oraz Polska) do centrum outsourcingowego położonego w Łodzi (zarówno operacyjnie jak i podczas fazy negocjacji oraz Process Definition).

Maria była członkiem zespołu Enactus przy Uniwersytecie Łódzkim w latach 2008-2013. W ciągu tych lat, Maria brała aktywny udział w wielu projektach, proponując niecodzienne działania i inspirując zespół do poszukiwania nietuzinkowych rozwiazań. W latach 2011-2013 Maria pełniła funkcję Team Leadera, doprowadzając swój zespół do zwycięstwa podczas Enactus National Competition 2012 oraz do reprezentacji Polski podczas międzynarodowego finału Enactus Worldcup 2012, który odbył się w Waszyngtonie (USA).

Jednymi z ulubionych projektów Marii były projekt Eco-Farm, który w pierwszej fazie zakładał utworzenie „domowych” ogródków przy Domu Pomocy Społecznej aktywizując jego podopiecznych oraz promując ideę zdrowego żywienia oraz projekt Get Rid of the Electrowaste!, który łączył małą firmę zajmującą się utylizacją śmieci, społeczność miasta Łodzi oraz Urząd Miasta w akcję zapobiegającą wyrzucaniu eletrośmieci na wysypisko.

Dzięki uczestnictwu w Enactus Maria mocno wierzy w możliwość pozytywnego wpływania na otoczenie, nawet jeśli pomysł jest bardzo rewolucyjny. Umiejętności nabyte podczas pracy ze studentami oraz firmami mentorującymi program nauczyły ją sposobów efektywnego zarządzania zespołem i projektami, a także prezentowania pomysłów i rozwiązań w interesujący sposób.

 

Zobacz innych Alumnów >>