Project Description

JoBreez

Seeing Possibilities

Mimo szeroko zakrojonej dyskusji i surowych miedzynarodowych przepisów jakość powietrza na świecie pozostawia wiele do życzenia. W Polsce 50 tysięcy osób rocznie umiera z powody smogu, a setki domów odcięte są od elektryczności po ogromnych burzach.

Jako zespół skupilismy sie również na sytuacji osób z wymierjacymi zawodami, a w szczególności osobami z umiejętnościami technicznymi. Ta grupa społeczna bedzie sie rozrastac przez ciągle pędzący do przodu postęp technologiczny.

Połączenie tych dwóch, poważnych i powszechnie spotykanych problemów natury społecznej i ekologicznej stało się podstawą naszego projektu.

 

Taking Action

W ramach działań projektowych zespół podjął się głębokiej analizy problemu oraz grupy docelowej. W pracach koncepcyjnych stworzyliśmy model biznesowy organizacji produkującej wiatraki z zaangarzowaniem grupy docelowej (osoby z wymarłym zawodem) oraz przyczyniajacej się do rozwiązania problemu zanieczyszczenia powietrza i trudności w dostawie prądu.

Efektem jest projekt JoBreez, który polega na tworzeniu małych przydomowych elektrowni wiatrowych przy użyciu materiałów wtórnych i pracy osób z wymarłym zawodem. Elektrownie główny produkty projektu ale zaprojektowalismy także system dystrybucji i rozpoczęliśmy działania marketingowe.

 

Enabling Progress

Na ten moment jesteśmy w fazie tworzenia prototypy. Do dzisiaj opracowany jest system dystrybucji i plan działań marketingowych.

Zespół jest w trakcie rozmów z potencjalnymi partnerami oraz klientami, które mogą otworzyć w najbliższych miesiącach zamówienia na produkt.

Project Info

Projekt realizowany przez zespół Enactus Uniwersytet Łódzki

Organizacje i firmy zainteresowane współpracą przy projekcie prosimy o kontakt:

Krystian Długosz
+48 665 795 441
Krystian51@wp.pl