Project Description

Aphasia

Seeing Possibilities

Na świecie żyje ponad 21 milionów afatyków, są to osoby po udarze mózgu, które mają zaburzone zdolności mówienia lub rozumienia mowy. W Polsce żyje obecnie około 150 tys. afatyków. Afazja jest częściej występującą chorobą niż Parkinson, ale o wiele mniej kojarzoną przez ludzi. Na obecnym rynku, szczególnie w Polsce, brak jest odpowiednich rozwiązań ułatwiających komunikację i odpowiadających na problemy, z którymi codziennie mierzą się afatycy.
 

Taking Action

W ramach projektu, zespół Enactus SGGW, stworzył innowacyjną aplikację oraz największą bazę wiedzy w Polsce o afazji. Aplikacja ułatwia kontakt afatyków ze światem zewnętrznym, powstała w trakcie profesjonalnych 3 etapowych testów z grupą beneficjentów, instytutem naukowym oraz programistami. Portal informacyjny natomiast, ma za cel budowanie świadomości i lepszego zrozumienia choroby wśród Polaków.
 

Enabling Progress

Zespołowi Enactus SGGW udało się stworzyć platformę oraz aplikację. Powstała platforma jest największą dostępną bazą wiedzy o afazji w Polsce, na której jest zamieszczonych ponad 30 profesjonalnych artykułów dotyczących wspomnianej dolegliwości. Aplikacja cieszy się dużym zainteresowaniem i tylko w ciągu pierwszych 10 dni została pobrana ponad 100 razy.

Project Info

Projekt realizowany przez zespół Enactus SGGW

Organizacje i firmy zainteresowane współpracą przy projekcie prosimy o kontakt:

Filip Piwowar
796 099 003