Project Description

Ezen.se

Seeing Possibilities

Wzrok – kluczowy zmysł, ułatwiający człowiekowi życie we współczesnym świecie, w którym obraz, staje się jednym z wiodących przekaźników informacji. Ilość wizualnych przekazów trafiająca do przeciętnego człowieka jest większa niż kiedykolwiek wcześniej. Niepokojące zdaje się być to, że z roku na rok przybywa osób, które tracą zdolność wzrokowej percepcji rzeczywistości. Na świecie ponad 285 mln ludzi klasyfikuje się jako osoby niewidome i niedowidzące. W Polsce liczba ta przekracza 1,8 mln i wzrasta o około 14 tysięcy rocznie.

 

Taking Action

Dlatego też grupa Ezen.se, składająca się z pasjonatów nowoczesnych technologii, wychodzi naprzeciw jednej z głównych potrzeb, jaką jest poruszanie się komunikacją miejską. Tworząc innowacyjny system oparty na technologii BLE (bluetooth low Energy) ułatwia osobom niewidomym i niedowidzącym, poruszanie się środkami komunikacji miejskiej. Dzięki opracowanemu rozwiązaniu, każda oczekująca na autobus lub tramwaj osoba, która pobierze aplikację mobilną oraz zakupi (opcjonalnie) opaskę typu smartband, będzie na bieżąco informowana o numerze i kierunku nadjeżdżającego pojazdu komunikacji miejskiej.

 

Enabling Progress

Władze miasta i administracja infrastruktury miejskiej udzieliły zgodę na przeprowadzenie 3-miesięcznych testów na linii 124, do których zostały zaangażowane osoby niewidome i niedowidzące. Beneficjenci projektu zyskają nie tylko większą samodzielności ale i niezależność, która niezwykle ceniona jest przez współczesnego człowieka.

Strona: www.ezen.se
Facebook: www.facebook.com/company.ezen.se/

Projekt realizowany przez zespół Enactus AGH