KONKURS ENACTUS

Wszystkie kraje, w których obecny jest program Enactus organizują co roku regionalne i/lub krajowe konkursy, podczas których studenci mają okazję zaprezentować wyniki swojej pracy na forum publicznym. To wyjątkowe spotkanie studentów, liderów biznesu i świata akademickiego zaangażowanych w program.

Projekty realizowane przez zespoły studenckie w trakcie roku akademickiego są oceniane przez starannie dobrane jury, w skład którego wchodzą menedżerowie i osoby zarządzające z wiodących przedsiębiorstw. Stwarza to unikatową okazję do wymiany wiedzy i doświadczeń oraz wspiera rozwój prowadzonych przez studentów inicjatyw.

KONKURS ENACTUS POLAND

Konkurs Enactus Poland odbywa się raz do roku na przełomie maja i czerwca. W ostatnich latach zespoły prezentowały swoje osiągnięcia m.in. na deskach Teatru Kamienica oraz w salach Kinoteki, w Pałacu Kultury i Nauki. W Jury zasiedli przedstawiciele sponsorów, partnerów programu oraz reprezentanci organizacji i firm sympatyzujących z ideą Enactus.

Wyłoniony zwycięski zespół jest następnie zapraszany na międzynarodowy finał Enactus World Cup.

RELACJE Z KONKURSU ENACTUS POLAND

Poland National Competition 2013Zobacz
Poland National Competition 2014Zobacz
Poland National Competition 2015Zobacz

ENACTUS WORLD CUP

Enactus World Cup to niezwykłe wydarzenie podczas którego mistrzowskie drużyny z 36 krajów prezentują swoje projekty i ich wpływ na rozwój społeczności lokalnych na całym świecie.

Poza konkursem w trakcie eventu odbywają się również liczne spotkania, panele dyskusyjne oraz debaty sprzyjające wymianie doświadczeń pomiędzy uczestnikami, biznesem, jak i przyszłymi młodymi liderami. W wydarzeniu udział bierze blisko 5000 uczestników w tym ponad 850 jurorów, menedżerów i dyrektorów z całego świata.

RELACJE Z FINAŁÓW ŚWIATOWYCH ENACTUS

Enactus World Cup 2012 w WaszyngtonieZobacz
Enactus World Cup 2013 w CancunZobacz
Enactus World Cup 2014 w PekinieZobacz