Prelegenci na konferencji Enactus Starter 2017

Katarzyna Żbikowska, Grupa Kapitałowa PGE

Project Managerka, Przedsiębiorca. Pomaga realizować marzenia o własnych biznesach on-line w oparciu o cyfrowe produkty. Tworzy warunki do ruszenia z miejsca i zamiany myśli w czyny. Pisze książki, bloguje, szkoli i projektuje przyszłość. Managerka projektów wspierających innowacyjność oraz współpracę ze start-upami w PGE Nowa Energia. Twórczyni społeczności #DigitalGirls oraz Akademii #DigitalGirls, w ramach której pomaga zamieniać talenty i wiedzę w produkty edukacyjne, które zarabiają.

Ralf Wirtz, Volkswagen Financial Services Poland

Business Developer w Dziale Rozwoju Biznesu i Zarządzania Produktami. Ekspert i konsultant w dziedzinie rozwoju biznesu w Volkswagen Financial Services m.in. w Chinach, Indii, Niemczech i Malezji

Izabela Lipińska, Uniwersytet SWPS

Magister pedagogiki pracy i doradztwa zawodowego. Filozof. 7 lat doświadczenia jako doradca zawodowy i trener aktywizacji zawodowej. Około 4000 zrealizowanych godzin szkoleń i konsultacji z zakresu rynku pracy, ścieżki edukacyjnej i zawodowej, przedsiębiorczości, pomysłów biznesowych, systemów doradztwa zawodowego. Doradca ds. przedsiębiorczości Uniwersytetu SWPS. Właścicielka firmy konsultingowo doradczej oraz sklepu muzycznego

Karol Jachymek, Uniwersytet SWPS

Kulturoznawca, filmoznawca, doktor nauk humanistycznych, od 2011 roku związany z Katedrą Kulturoznawstwa Uniwersytetu SWPS w Warszawie. Koordynator, wykładowca i współtwórca School of Ideas, nowoczesnego kierunku służącego projektowaniu innowacji i społeczno-biznesowych. Zajmuje się społeczną i kulturową historią kina (zwłaszcza polskiego) i codzienności, metodologią historii, zagadnieniem materiałów (audio)wizualnych jako świadectw historycznych, problematyką ciała, płci i seksualności, wpływem mediów na pamięć indywidualną i zbiorową, społeczno-kulturowymi kontekstami mediów społecznościowych, a także wszelkimi przejawami kultury popularnej.

Współpracuje m.in. z Filmoteką Szkolną, Nowymi Horyzontami Edukacji Filmowej, Against Gravity, KinoSzkołą i Filmoteką Narodową – Instytutem Audiowizualnym. Prowadzi warsztaty i szkolenia dla młodzieży i dorosłych z edukacji filmowej, medialnej i (pop)kulturowej oraz myślenia projektowego i tworzenia innowacji społecznych.

Marta Osuch, Agnieszka Rejowska, Projektantki Sukcesu.

Absolwentki Psychologii oraz Zarządzania Zasobami Ludzkimi. Trenerki rozwoju osobistego i zawodowego. Autorki cyklu warsztatów “Sukces w Wielkim Mieście” oraz organizatorki akcji społecznej “Jestem Kobietą Sukcesu. Sama definiuję swój Sukces”.

Magdalena Mips, Grupa Wirtualna Polska

Magdalena Mips – od prawie 4 lat zajmuje się UX designem, czyli projektuje aplikacje na różne platformy tak, by znaleźć złoty środek między potrzebami użytkowniczek i użytkowników a oczekiwaniami biznesu. Obecnie pracuje w Grupie Wirtualna Polska. Z wykształcenia jest historyczką literatury.

Błażej Jurewicz, Prezes Zarządu AoV
Błażej zdobywał pierwsze doświadczenie w centrali banku Citi Handlowy oraz w zespole Zarządzania Ryzykiem Deloitte. Później był odpowiedzialny za zarządzanie siecią sklepów w województwie mazowieckim, przeprowadzał proces wyceny przedsiębiorstwa opartego o wysokie technologie oraz pozyskał inwestora i rozwijał start-up.Jego umiejętność myślenia strategicznego oraz podejmowania decyzji doprowadziły go do finału konkursu Globall Management Challenge w 2007 wraz z zespołem Mana Source.Od 2009 roku rozwija know-how dotyczące efektywności procesów decyzyjnych z AoV gdzie realizował kilkadziesiąt projektów rozwojowych dla kadry menedżerskiej i zarządzającej. W procesach doradczych uczestniczył w restrukturyzacji, pełnił rolę Interim Managera, rolę shadow dla General Managera, rozwijał skuteczność biznesową 30 menedżerów w spółce giełdowej, rozwijał skuteczność i potencjał talentów firmy z sektora MŚP oraz tworzył dla zarządu firmy istniejącej 30 lat na rynku nowy model biznesowy.Obecnie, Prezes Zarządu AoV i ekspert rozwoju efektywności procesów decyzyjnych kadry strategicznej i organizacji. Wspiera Zarządy w trwałym podnoszeniu rentowności ich przedsiębiorstw poprzez ludzi.

Rosa Amann, Amazon

Rosa Amann has just moved from Tokyo, Japan to Luxembourg. She studied Chinese Business Communication in Munich, Germany and International Relations at Waseda University, Tokyo and proceeded to work in a fast-paced environment at Amazon, where she was first responsible for the organization of large-scale hiring events and has now become a Project Manager. She currently takes care of improving and upscaling recruitment processes within the European Operations division. In her free time, Rosa likes playing the violin and trying out new cooking recipes.

Glib Skrybka, Product owner w grupie Innovatika

Zajmuje się wspieraniem korporacji w wyznaczaniu nowych kierunków rozwoju, projektowaniu strategii oraz tworzeniu nowych innowacyjnych produktów.
Absolwent SGH, przedsiębiorczy i zawsze aktywny. Specjalizuje się w doradztwie strategicznym i kreowaniu nowych produktów.
Prowadził własny biznes, oferując pomoc studentom zagranicznym w Polsce. Pracował również jako w D-Rafcie (obecnie The Heart Warsaw) należącym do Grupy Innovatika, gdzie wspierał procesy kojarzenia korporacji ze startupami.

Doświadczenie zdobywał w PwC w Dziale Assurance. Ma na swoim koncie tytuł finalisty konkursu PwCExperience. Zmysł zarządzania i prowadzenia projektów rozwijał już na studiach jako aktywny działacz studencki: Radny Samorządu Studentów SGH, Senator Studencki, Elektor Studencki, Przewodniczący Komisji Stypendialnej czy Przewodniczący organizacji studenckiej Enactus SGH, z którą w ramach konkursu finałowego otrzymał nagrodę od Project Management Institute za ‘management bestpractices’.
Realizując projekty wykorzystuje metody stosowane przez technologiczne startupy z całego świata i próbuje wdrożyć je do korporacji (m.in. Lean Startup, MVP i UniqueSellingProposition).
Uwielbia literaturę sci-fi, zwłaszcza spod pióra Stanisława Lema i Isaaca Asimova. Interesuje go przemysł kosmiczny, technologie w sferze sztucznej inteligencji oraz elektronika użytkowa (szczególnie mobile). Jest też pasjonatem historii, w której najchętniej zgłębia czasy starożytnego Cesarstwa Rzymskiego.

Mateusz Madej, Project Manager w Aon Hewitt

Mateusz pracuje jako Project Manager w firmie Aon Hewitt i zajmuje się projektami związanymi z badaniem zaangażowania pracowników, pisząc jednocześnie pracę magisterską z Zarzadzania i Inżynieri Produkcji na Politechnice Łódzkiej. Jest również inżynierem logistyki, którą ukończył również na Politechnice Łódzkiej.

Swoją kreatywność rozwijał jeszcze jako nastolatek, działając w harcerstwie jako drużynowy i instruktor. W 2012 roku zachęcony przez Magdalenę Wróbel, dołączył do organizacji ENACTUS, (wtedy SIFE). Przez 3 lata, sprawował funkcję prezesa zespołu na Politechnice Łódzkiej, a następnie wiceprezesa ds. Zarządzania projektami.
Był również współorganizatorem dwóch konferencji FutureLeaders w Łodzi. Dzięki pracy w organizacji zdobył doświadczenie i odpowiednie umiejętności, które wykorzystywał prowadząc warsztaty dotyczące: zarządzania projektami, motywacji, autoprezentacji oraz zdrowego trybu życia.

Piotr Szlązak, Trener w Grupie Eurocash

Swoje doświadczenie zdobywał pracując w wielu międzynarodowych koncernach branży FMCG takich jak: Rothmans of Pall Mall Poland, Diageo Polska, Bols Sp. z o.o., Kofola S.A. Eurocash S.A oraz w branży farmaceutycznej pracując w Firmie Neuca S.A.
Przez wiele lat zarządzał zespołami pracowniczymi o różnym profilu i zdobył bardzo bogate doświadczenie z zakresu zarządzania, jak również komunikacji interpersonalnej, szkolenia pracowników, motywowania i budowania zespołu. Prowadził projekty szkoleniowe dla firm FMCG i Farmaceutycznych. Konsultował i uczestniczył w wielu projektach sprzedażowych między innymi wprowadzenie Standardu Obsługi Klienta, Kategoryzacja Półki Sklepowej i Aptecznej, Twórca Standardów Pracy Koordynatorów Aptek Partner, Reprezentantów Handlowych i Kierowników Regionalnych.
Prelegent i trener na licznych konferencjach, warsztatach i szkoleniach związanych
ze sprzedażą, merchandisingiem, komunikacją wewnętrzną oraz szeroko pojętym zarządzaniem

Krzysztof Leoniak, Uniwersytet SWPS

Psycholog społeczny, doktorant Interdyscyplinarnych Studiów Doktoranckich Uniwersytetu Humanistycznospołecznego SWPS oraz absolwent Szkoły Treningu i Warsztatu Psychologicznego INTRA. Specjalizuje się w psychologii kształtowania zachowań prośrodowiskowych.

Bartosz Zalewski, Uniwersytet SWPS

Pracownik Zakładu Psychometrii i Diagnozy Psychologicznej Uniwersytetu SWPS, zajęcia z zakresu pozwania ludzi poprzez wywiady psychologiczne prowadzi od 200 roku. Współzałożyciel i członek zarządu Ogólnopolskiej Sekcji Naukowej Diagnozy Psychologicznej Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, współtwórca ogólnopolskich Standardów prowadzenia procesu diagnostycznego, opublikowanych w 2015 roku. Obecnie na Uniwersytecie SWPS prowadzi badania nad efektywnością metod nauczania umiejętności zw. z diagnozą psychologiczną.