ENACTUS FUTURE LEADERS 2015

Future Leaders to jedna z 2 największych konferencji organizowanych w ramach programu Enactus w Polsce. Tegoroczna, czwarta już edycja przygotowywana jest przez studentów z zespołu Enactus Uniwersytetu Warszawskiego.

Grupę uczestników wydarzenia stanowią studenci działający w ramach organizacji Enactus, w Polsce. W trakcie konferencji studenci biorą udział w cyklu szkoleń oraz warsztatów prowadzonych przez przedstawicieli topowych firm oraz organizacji.

Konferencja nakierowana jest na rozwój umiejętności uczestników wokół zagadnień przywództwa, zarządzania projektami, rozwoju osobistego oraz CSR.

Koszt udziału w konferencji to 25 zł (koszt obejmuje wyżywienie oraz pakiet materiałów konferencyjnych). Wpłaty prosimy kierować do lidera zespołu do dnia 20 marca.

KIEDY I GDZIE?

27-28 marca 2015, Uniwersytet Warszawski

REJESTRACJA

Rejestracja już zamknięta

PIĄTEK
Godz Ścieżka nr. 1 Ścieżka nr. 2 Ścieżka nr. 3 Ścieżka Dodatkowa
10.00 – 10.30 Oficjalne rozpoczęcie konferencji
10.30 – 12.00 Budowanie Zespołu Projektowego
Prowadzacy: Robert Kalbarczyk (PMI Poland Chapter)

Uczestnicy zdobywać będą wiedzę o tym, jak z różnorodnej grupy ludzi zrobić szybko wydajny zespół projektowy.Cechy wyróżniające zespól projektowy od innych zespołów. Identyfikacja i dobór członków zespołu projektowego. Fazy budowania zespołu, nauki i akceptacji zmiany.

Story z history.PL / dług, czyli kosy w kosmosie
Prowadzący: Paweł Kudzia (Adekwatność)

Odzyskanie Niepodległości przez Polskę w 1918 to… spłata długu przez Amerykę. Co to za tajny dług? Dlaczego są z nim związane: zniesienie niewolnictwa, początek walki o prawa cywilne w Ameryce, pierwszy American Dream, Pocahontas, Martin Luther King, Alaska, Air Force One, prom Discovery i międzynarodowa stacja kosmiczna? Jak Polacy odwdzięczyli się w 1926 za jego spłatę, czyniąc „prawdopodobnie największy w historii ludzkości akt przyjaźni jaki jeden naród złożył drugiemu”? I jaki prezent Polska dostanie na 100-lecie Niepodległości, jako bonus do spłaty długu? I co to ma wspólnego z… siedemnastowiecznymi rzemieślnikami-specjalistami z Gdańska, polskimi kosami z XVIII w. i technologią obrazu FullDome, którą wymyślił Polak … w XIX w.?Inspirująca opowieść o liderach z przeszłości, Polakach którzy zmieniali otaczający nas świat.

Networking
Prowadzący: Michał Stanikowski (PKO Bank Polski)
Max. liczba uczestników: 30 osób

Podczas warsztatu uczestnicy dowiedzą się, jak budować sieci kontaktów osobistych i biznesowych oraz wezmą udział w inspirującej grze szkoleniowej. Na praktycznych przykładach przedstawione zostaną technik postępowania skutecznego networkera.

12.00 – 13.30 Jak zdobyć wymarzoną pracę – praktyczne apekty procesów rekrutacyjnych
Prowadzący: Bartłomiej Kubit (Grupa EUROCASH)
13.30 – 14.30 Lunch
14.30 – 16.30 Speed Consulting Session (Enactus Poland)
Prowadzący: Tomasz Duda, Michał Przybylski (Enactus Poland)
Konsultanci:
-> Andrzej Borczyk (Microsoft)
->Paweł Kudzia (Adekwatność)
-> Michał Macierzyński (PKO Bank Polski)
-> Kamila Szarejko (Medicover)
-> Agata Mielcarek (PMI Poland Chapter)
-> Bartłomiej Kubit (Grupa EUROCASH)

Będzie to spotkanie podczas, którego reprezentanci zespołów będą mogli zaprezentować wybrany projekt przed osobami z środowisk biznesowych, które w ciągu 30 min. udzielą krótkich szybkich wskazówek dotyczących realizowanego projektu. Prezentacja i rozmowa danego zespołu odbywa się już przy stoliku z danym doradcą. 

Jak efektywnie planować i zarządzać swoją karierą?
(CHEP Polska)
Max. liczba uczestników: 20 osób

Czym jest rozwój? Czy rozwój to zawsze awans? Czy rozwój dla wszystkich oznacza to samo? Na te pytania postaramy się odpowiedzieć na warsztatach poświęconych efektywnemu planowaniu i zarządzaniu swoją karierą. Nauczymy się również jak stawiać sobie cele, a potem je z sukcesem realizować. Zastanowimy się jaka jest rola i odpowiedzialność nas samych w zarządzaniu swoją karierą.
Warsztaty będą oparte o program rozwojowy, w którym biorą udział pracownicy firmy CHEP Polska.

Efektywne Spotkania
Prowadzący: Michał Stanikowski (PKO Bank Polski)
Max. liczba uczestników: 28 osób

Warsztat odpowiadać będzie na pytanie: “Co zrobić aby spotkania zespołu projektowego uczynić efektywnym” Podczas szkolenia uczestnicy będą mieli okazję na „własnej skórze” wypróbować sprawdzone metody prowadzenia spotkań zespołowych, które wiodą do realizacji zamierzonych celów.Dowiesz się, na co zespół powinien położyć nacisk, żeby zwiększyć swoją skuteczność podczas spotkań oraz, co poszczególni członkowie zespołu mogą zrobić aby indywidualnie oddziaływać na wzrost tej skuteczności.

Vision of Leadership
Prowadzący: Tomasz Duda (Enactus Poland)

Szkolenie będzie poruszało zagadnienia przywództwa w organizacjach takich jak Enactus. Jak korzystać z pojawiających się szans, rozwijać umiejętności lidera i tworzyć wizję siebie.

16.30 – 18.00
SOBOTA
Godz Ścieżka nr. 1 Ścieżka nr. 2 Ścieżka nr. 3 Ścieżka Dodatkowa
11.00 – 14.00 Zarządzanie komunikacją Prowadzący: Michał Prusaczyk
(PMI Poland Chapter)

Komunikacja, jest to obszar wiedzy, na który Project Manager poświęca najwięcej czasu. Sukces projektu w dużej mierze zależy od skutecznej komunikacji. Michał Prusaczyk (absolwent MiNI PW, Allianz, PMP, IPMA), przedstawi dobre praktyki zawarte w PMBok oraz praktyczne przykłady z zrealizowanych projektów.Podczas warsztatu poza omawianymi standardami dotyczącymi planowania, zarządzania i kontroli komunikacji zostaną przeprowadzone ćwiczenia utrwalające zdobytą wiedzę.

Na Pusto Prosto w Pesto
(SMART Education)

Szkolenie zostanie poprowadzone przez wewnętrznych ekspertów SMART Education: dwóch trenerów głównych, 4 moderujących oraz głównego bohatera, który na sali obecny będzie tylko duchem. MARIUSZ – bo tak na imię ma nasz Bohater – to jeden z dyrektorów w naszej organizacji,  obecny lider, który codziennie o 8:00 rano wskakuje do wielkiego firmowego kotła. W trakcie warsztatu uczestnicy będą mieszać w tym kotle w taki sposób, by nasz bohater o 16:00 mógł wrócić rześki i uśmiechnięty do domu.

Introduction to Enactus National Competition
Prowadzący: Tomasz Duda (Enactus Poland)

Szkolenie skierowane jest przede wszystkim do zespołów, które nie brały jeszcze udziału w Konkursie Krajowym Enactus. Omówione zostaną aspekty przygotowania do konkursu, tworzenia prezentacji, przygotowania zespołu prezentującego oraz procedury prezentacji.

14.00 – 15.00 Lunch
15.00 – 16.00 Podsumowanie i oficjalne zakończenie wydarzenia